• Platnost průkazu (obecné informace)

• 28.08.2023 10:13
          • Do kdy platí průkaz a kdy je možné si jeho platnost prodloužit? A co když jsem maturant?

Chcete si zažádat o prodloužení svého GML ISIC průkazu? Pokračujte prosím zde.

Průkazy jsou platné vždy do konce kalendářního roku. Nejpozději před koncem prosince je tedy dobré myslet na prodloužení, pokud chcete, aby platnost Vašeho průkazu nebyla přerušena. Průkaz lze nicméně prodloužit kdykoliv během školního roku, prodlužování platnosti není vázáno na konec kalendářního roku.

Karty se prodlužují zakoupením revalidační známky, o kterou je nutné si požádat pomocí Google formuláře. Cena revalidační známky je 250 Kč.

O možnosti prodlužování jsou studenti informování elektronicky, případně svými třídními. Na začátku školního roku jsou stanoveny termíny hromadných objednávek, do jejichž data je nutné vyplnit jak objednávkový formulář, tak uhradit poplatek. Bez přijaté platby ani bez vyplněného formuláře nelze revalidační známku objednat.

Platnost karty může být až 16 měsíců - karty/revalidační známky objednané od 1. 9. 202X platí až do 31. 12. 202X+1. Karty/revalidační známky objednané před 30. 8. 202X platí do 31. 12. 202X.

Konkrétní příklady:

• ISIC karta objednaná 1. 2. 2022 platí do 31. 12. 2022,
            • ISIC karta objednaná 16. 8. 2022 platí do 31. 12. 2022,
            • ISIC karta objednaná 3. 9. 2022 platí do 31. 12. 2023,
            • ISIC karta objednaná 18. 4. 2023 platí do 31. 12. 2023.

PLATNOST PRŮKAZŮ STUDENTŮ MATURITNÍCH ROČNÍKŮ:

Studenti maturitních ročníků mohou využívat výhod ISICu jakožto slevové karty až do konce jeho platnosti, tedy do konce prosince daného kalendářního roku. Druhá funkce ISIC karty, tj. nositel statusu studenta, ovšem zaniká s úspěsným odmaturováním (studenti, kteří neodmaturují v řádném termínu mají status studenta prodloužen do 30. 6., více informací například zde). Je tedy možné, že některé podniky a organizace Vám neuznají studenstkou slevu - a mají na to právo: mezi dokončením SŠ (tj. den následující po úspěšně složené maturitní zkoušece) a nástupem na VŠ či jiné školy opravdu nikde nestudujete. Jiné podniky nicméně přimhouří oko a i během prázdnin Vám studentské slevy uznají. Konkrétní seznam míst, které slevy ne/uznávají, bohužel neexistuje.

• Zpět na seznam článků
          • Karty ISIC na GML

• Škola je zapojena do projektu mezinárodních studentských karet ISIC, které jsou vydávány pod záštitou UNESCO již více než 65 let. Koordinátorem pro ČR je společnost GTS Alive.

• Koordinátor ISIC
            • Mgr. Michaela Vodová
            • Místnost
            • Kabinet Vodová (první patro vlevo)